W nowej wersji systemu ustawienia subskrypcji zostały pokatalogowane, dzięki czemu użytkownik ma możliwość bezpośredniego przejścia do ustawień konkretnej sekcji.
SEKCJA: CENTRUM NOTYFIKACJI
Mail powitalny dla nowych pracowników — w momencie dodania pracownika-wysyłka, w momencie dodania pracownika do bazy, wiadomości mailowej z linkiem do ustawienia hasła do jego konta lub Mail powitalny dla nowych pracowników — pierwszego dnia umowy — wysyłka, w momencie nadejścia pierwszego dnia umowy, wiadomości mailowej z linkiem do ustawienia hasła do jego konta.
Powiadomienia o końcu umowy:
Powiadomienia o końcu umowy
Włącz powiadomienia - Uruchamia moduł powiadomień. Bez tego poniższe opcje odnoszące się do powiadomień nie będą działać.
Powiadom administratora oddziału- Powiadomienie o zbliżającym się końcu umowy, będzie wysyłany do osób o uprawnieniach Administrator oddziału, obecnego w oddziale pracownika, któremu kończy się umowa.
Powiadom administratora- Powiadomienie o zbliżającym się końcu umowy, będzie wysyłany do wszystkich osób o uprawnieniach Administrator.
Wyślij do- w tym miejscu można wprowadzić adresy mailowe osób, które mają otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się końcu umowy pracowników.
Wyślij X dni przed końcem umowy: Umożliwia określenie na ile dni przed końcem umowy ma zostać wysłany mail z tą informacją.
Tytuł maila- Umożliwia spersonalizowanie tytułu maila informującego o końcu umowy.
Treść maila- Umożliwia spersonalizowanie treści maila informującego o końcu umowy pracownika (dane pracownika są dodawane do treści automatycznie).
Powiadom o braku pracownika (RCP musi być włączone) - do administratora oddziału zostanie wysłany mail informujący o niepojawieniu się pracownika w pracy, jeśli ten nie zarejestruje swojej obecności zgodnie z zaplanowaną godziną rozpoczęcia pracy.
Wyłącz maile dotyczące wniosków urlopowych – administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących wniosków urlopowych
Wyłącz maile dotyczące limitów etatyzacji – administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących etatyzacji
Wyłącz maile dotyczące giełdy wsparcia – administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących Giełdy Wsparcia
Wyłącz maile dotyczące wygaśnięcia pozwoleń - administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących wygasających pozwoleń
Wyłącz maile dotyczące dostępności- administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących dostępności
Wyłącz maile dotyczące ocen okresowych- administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących ocen okresowych
Wyłącz maile dotyczące zamkniętych dni - administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących zamkniętych dni
Wyłącz maile dotyczące przekroczenia budżetu w grafikach- administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących budżetów w grafikach
Wyłącz maile dotyczące wniosków o akceptacje grafików - administrator nie będzie otrzymywać wiadomości mailowych dotyczących akceptacji grafików
Poinformuj pracownika o konieczności wysłania wniosku do zaplanowanego urlopu — możliwość określenia na ile dni przed planowanym urlopem pracownik otrzyma powiadomienie
Notatki i załączniki:
Wyślij powiadomienie do administratora — administrator zostanie powiadomiony o dodaniu notatki w kartotece pracownika.
Wyślij powiadomienie do administratora oddziału nadrzędnego — administrator regionalny zostanie powiadomiony o dodaniu notatki w kartotece pracownika
Wyślij powiadomienie do osoby dodającej notatkę o jej odczytaniu przez pracownika -
Wyślij powiadomienie do -
Tytuł maila — Umożliwia spersonalizowanie tytułu maila.
Treść maila — Umożliwia spersonalizowanie treści maila.
Wyślij maila do praocownika gdy dostanie notatkę — pracownik otrzyma powiadomienie mailowe o otrzymaniu notatki
Informuj administratora o błędach w grafikach — informuje emailem Administratora bazy oraz Administratora oddziału nadrzędnego (jeśli występuje) o publikacji grafików ze złamanymi zasadami kodeksu pracy lub nadgodzinami, generuje raport raz w tygodniu z aktualnych grafików zawierających błędy.
Wysyłaj notyfikacje o nieopublikowanych grafikach — Administrator oddziału nadrzędnego w przypadku rozszerzenia struktury dostaje powiadomienie o nieopublikowanych grafikach dla poszczególnych oddziałów w dniu, który zostanie tutaj określony. Na przykład: gdy zostanie wprowadzona wartość 24, w tym dniu zostanie wysłany raport o oddziałach, które nie opublikowały grafików na kolejny miesiąc.
SEKCJA: KARTA PRACOWNIKA
- Pokaż zewnętrzne ID — W kartotekach pracowników (Pracownicy -> edycja -> Dane) pojawi się dodatkowe pole pozwalające wpisać numer/kod zewnętrznego numeru id z systemu kadrowego.
- Generuj zewnętrzne ID automatycznie — zewnętrzne ID generowane i przypisywane przy dodawaniu nowego pracownika
- Blokada edycji danych pracownika — możliwość zablokowania edycji pracownika według uprawnień
Zablokuj dodawanie umów — możliwość wybrania typów umów, których nie będzie można dodać nowo tworzonym pracownikom.
Ukryj umowy — kierownicy nie widzą umów pracowników
Zablokuj dodawanie ograniczeń na karcie pracownika — możliwość wybrania ograniczeń z poziomu karty pracownika
Zaznacz ograniczenia, których nie będzie można dodać ręcznie na kartę pracownika -
- Administrator oddziału może dodawać pracowników innym oddziałom- Administrator oddziału podczas dodawania nowego pracownika, uzyskuje możliwość przypisania go do dowolnego oddziału dostępnego na bazie, nawet takiego, do którego nie jest sam przypisany.
- Ukryj dodawanie pracowników- wyłącza możliwość dodania pracowników do systemu przez osoby o uprawnieniach niższych niż Administrator (Przycisk „Dodaj” w zakładce Pracownicy przestaje być widoczny).
- Ukryj pozostałych pracowników — pracownik po zalogowaniu się na swoje konto nie będzie widział grafików ani absencji i planów urlopowych innych pracowników swojego oddziału.
- Minimalna i maksymalna ilość godzin pracownika — opcja pozwalająca przypisać pracownikom minimalną i maksymalną ilości godzin pracy w każdym dniu np. dla systemu podstawowego to 8 minimum i maksimum.
- Email i nazwa użytkownika są osobnymi polami- w kartotece pracownika pojawi się dodatkowe pole: "email kontaktowy", które jest niezależne od pozycji "Login". Po uruchomieniu, do pozycji "email kontaktowy" zostaje skopiowana treść pola "Login" którą można następnie dowolnie edytować.
- Dodaj telefon alarmowy do karty pracownika- w zakładce Dane w kartotece pracownika pojawia się dodatkowe pole "telefon alarmowy".
Sekcja: Moduł Prośby Grafikowe
- Niedostępność- Zmiana sposobu określania swojej dostępności przez pracowników. Zamiast wskazywać kiedy są dostępni, po uruchomieniu tej opcji, będą wskazywać dni i godziny, w których nie mogą pracować.
- Ogranicz ilość próśb grafikowych- opcja powiązana z powyższą "Niedostępność". Wprowadzona wartość ograniczy na ile dni pracownik może wskazać swoją niedostępność. Na przykład, wartość 3 nie pozwoli pracownikowi wysłać dostępności, zawierającej informację o 4 dniach, w których nie jest dostępny.
- Automatyczne wysyłanie dyspozycyjności — ze strony pracownika zniknie możliwość wysłania dostępności do akceptacji. Dostępności będą automatycznie akceptowane wraz z nadejściem dnia, który można określi w edycji każdego z oddziałów. Ustawienie wartości 15 w danym oddziale, spowoduje zmianę statusu dostępności wszystkich pracowników tego oddziału, z "wersja robocza" na "zaakceptowane" wraz z nadejściem 15 dnia każdego miesiąca.
Sekcja: Umowa
- Przedłuż automatycznie przypisanie do oddziałów i stanowisk przy tworzeniu pracownika — możliwość zdefiniowania, o ile dni ma zostać przedłużone przypisanie pracownika do oddziałów i stanowisk od daty zakończenia umowy.
- Uprawnienia przypisywane przez regionalnego administratora — opcja wyłącza możliwość przypisywania uprawnień przez administratora oddziału. Tylko administrator oddziału nadrzędnego może przypisywać uprawnienia pracownikom.
Sekcja: Urlopy
- Wnioski urlopowe wspierającego akceptowane przez administratora oddziału- Wnioski urlopowe osób o uprawnieniach Administrator wspierający oddział, będą trafiały do akceptacji osób o uprawnieniach Administrator oddział. Bez włączenia tej opcji, ich wnioski trafiałyby do Administratora, bądź przy włączonej strukturze firmy, do Administratora oddziału nadrzędnego.
- Akceptacja wniosków niezależnie od struktury — W zakładce Dane w kartotece pracownika, pojawia się pole "Akceptujący urlop". Pozwala on określić, kto ma otrzymywać powiadomienia oraz możliwość akceptacji wniosków urlopowych danego pracownika. Z listy będzie można wybrać osoby o stosownych uprawnieniach, wyżej w strukturze. Określenie w tej sposób akceptantów, powoduje ignorowanie domyślnego procesu obiegu wniosków dla tego pracownika.
- Poinformuj o istnieniu urlopów bez wniosku podczas tworzenia grafika — podczas tworzenia grafiku pojawia się notyfikacja o braku absencji (wniosku) dla zaplanowanych urlopów.
- Poinformuj managera o zmianach w grafikach i urlopach — kierownik otrzymuje wiadomość email o zaistniałych zmianach
Sekcja: Rejestracja Czasu Pracy
- Włącz rejestrację czasu pracy — włącza moduł RCP. Możliwe jest rejestrowanie godzin pracy za pomocą kodów QR, kodów kreskowych lub prowadzenie elektronicznej listy obecności z poziomu konta pracownika.
- Rejestracja czasu pracy z konta pracownika — pracownik z poziomu swojego konta ma możliwość rejestrowania swojego czasu pracy
- Automatyczne przenoszenie RCP na wykonanie — opcja umożliwia automatyczne przenoszenie RCP z pliku na GRAFIK WYKONANY oraz kartę CZAS PRACY na koncie pracownika. Import odbywa się za pomocą tabeli wystawionej przez klienta (serwer FTP) lub za pomocą pliku Excel. Importujemy tym plikiem dane z zewnętrznego systemu RCP.
- Obsługa zdjęć w RCP — umożliwia przechowywanie oraz prezentację zdjęć wykonanych przez czytnik podczas rejestracji wejścia lub wyjścia przez pracownika, by funkcjonalność prawidłowo działała, czytnik musi wykonywać zdjęcia (tablet, telefon) oraz musi być włączona opcja rejestracja RCP po kodach QR.
- Połącz konta po zewnętrznym ID — Dla pracowników z tym samym zewnętrznym numerem id umożliwi zmianę firmy, w które pracownik ma inną umowę na tym samym ID (połączone ze spółkami w strukturze).
- Korekta RCP tylko z poziomu administratora- Tylko konto o uprawnieniach Administrator może korygować wpisy RCP w zakładce "CZAS PRACY" w kartotece pracownika, konta o niższych uprawnieniach nie mają takiej możliwości.
- Zawsze przypisuj RCP do oddziału macierzystego — jeżeli pracownik jest oddelegowany do innej lokalizacji, to jego manager dzięki tej funkcji będzie widział czas zarejestrowany w dodatkowym oddziale.
- Generuj kody kreskowe- Umożliwia włączenie opcji rejestracji czasu pracy przez kody kreskowe. Po uruchomieniu tej opcji można z konta pracownika pobrać indywidualny kod kreskowy.
- Włącz raport kodów kreskowych lub kodów QR — W zakładce PRACOWNICY pojawi się raport: "Kody kreskowe dla pracowników", pozwalający wygenerować plik PDF zawierający kody kreskowe lub kody QR (w zależności od wybranej formy rejestracji czasu pracy) dla wszystkich pracowników z wybranego oddziału.
- Edycja wykonania grafika przez pracownika- Osoby o uprawnieniach Pracownik, uzyskują możliwość w zakładce Grafik, wprowadzania godzin swojej pracy, które następnie są przenoszone bezpośrednio do zakładki Grafik Wykonany. Ta opcja pomija przenoszenie czasu pracy na zakładkę CZAS PRACY na karcie pracownika.
- Opcjonalna przerwa — włącz możliwość rejestracji wyjścia na przerwę w pracy 15-minutową wliczaną do czasu pracy (RCP przez stronę internetową lub kody kreskowe), dodaje kolumnę do raportu Raport RCP oraz umożliwia pobranie Raportu przerw RCP
- Połącz wyniki RCP z dowolnym istniejącym grafikiem- niezależnie od oddziału- w czasie rejestrowania swojej obecności w pracy nawet gdy pracownik użyje rejestratora/czytnika przypisane do innego oddziału, system powiąże jego obecność z oddziałem, w którym ma zaplanowane godziny pracy.
Sekcja: funkcje dodatkowe
Struktura organizacyjna- Umożliwia przypisanie oddziału do oddziału nadrzędnego, zmienia to obieg wniosków urlopowych, akceptacji etatyzacji oraz innych powiązań i widoczności dla wyższych uprawnień od pracownika.
Rozszerz strukturę firmy o spółki - (opcja) Włącz spółki w strukturze — zastąpią one działy na kartotekach pracowników. Pracownika do spółki przypisać może tylko Administrator. Funkcja wymagana jednego nr id dla pracowników mających etat w różnych spółkach.
Rozszerz strukturę firmy o funkcje- w zakładce Struktura pojawi się dodatkowa pozycja Funkcje, która pozwala dodać umiejętności/kompetencje pracowników. Funkcje będą możliwe do zaznaczenia w kartotekach pracowników. Po ich określeniu można na planie obsady dokładnie sprecyzować, jakich umiejętności/kompetencji potrzebujemy w określonych przedziałach czasu. Pojawi się również możliwość filtracji pracowników względem nich, na tworzonych grafikach dziennych.
Powiąż zmianę z funkcją- podczas tworzenia i edycji grafiku, pojawia się możliwość określenia, z jaką funkcje ma pełnić pracownik (zgodnie z ustalonymi funkcjami w kartotece pracownika). Wymaga włączenia funkcji w ustawieniach subskrypcji.
Włącz moduł — Giełda Wsparcia- uruchamia możliwość wnioskowania o wsparcie z jednego salonu, do drugiego. Wymaga uruchomionej struktury firmy (nad oddziały) oraz Costcenters.
Włącz bonus za procent zrealizowanego planu- Możliwość wprowadzenia w planie obsady procentu wykonanego planu, na tej podstawie w grafiku do kosztu wliczana jest premia. (CCC)
Włącz SMS-y — dodaje możliwość wysyłania wiadomości SMS z zakładki Pracownicy "Wyślij wiadomość". Wymaga adnotacji na umowie, aby funkcja działała na koncie firmy.
Włącz moduł oceny pracowników — opcja uruchamia na koncie klienta moduł ocen okresowych
Sekcja: Raporty — Dodatkowe kolumny
Dodaj kolumny kosztów do raportu MPK- do nowo wygenerowanych raportów MPK zostanie dodana kolumna kosztów w raporcie. Wymaga wprowadzenia wynagrodzenia na umowach pracowników i zaznaczenia kosztów narzutu ZUS.
Używaj produktywności w raportach- w raporcie kosztów lokalizacji wyświetl produktywność, domyślnie jest to MM/TC’s (minuty na transakcje) przeliczane zgodnie z danymi uzupełnionymi w Planie obsady grafiku, dla którego jest pobierany raport.
Zewnętrzne ID w raporcie MPK- dodaje dodatkową kolumnę w raportach MPK, wykazującą zewnętrzny numer ID, jeśli jest wprowadzony w kartotece pracownika.
Sekcja: Moduł Notatki
Określ, po jakim czasie (w sekundach) od zalogowania sprawdzenie notatek będzie wymagało ponownego zalogowania. Opcja jest włączona, gdy wprowadzona wartość jest większa od 0 - opcja wymusza ponowne zalogowanie w celu odczytania załącznika wysłanego przez notatkę.
Sekcja: Moduł Grafiki
Automatycznie nazwij grafik — przy tworzeniu grafiku zostanie automatycznie nadana nazwa grafiku, którą definiuje się w STRUKTURA — ODDZIAŁ
Przykład: NAZWA GRAFIKU_MARZEC 2022
Poinformuj przy publikacji grafiku z mniejszą niż wymaganą ilością godzin w okresie rozliczeniowym — Blokuje możliwość publikacji grafików, w którym zaplanowano za mało godzin dla pracownika w okresie rozliczeniowym. Sprawdza grafik tylko w ostatnim miesiącu okresu rozliczeniowego.
Zapisuj każdą wersję grafików- pozwala zapisywać niektóre zmiany w grafiku wykonanym, aby móc ją później przedstawić w raporcie zmian grafiku wykonanego.
Włącz porównywanie wersji grafików dla pracowników- Umożliwia generowanie raportu Zmian grafiku wykonanego. Powiązane z opcją wyżej.
Włącz blokowanie grafików na wyłączność- Tylko jedna osoba może pracować nad danym grafikiem, druga przy próbie wejścia w jego edycję, dostanie informację o zablokowaniu oraz o tym kto obecnie edytuje grafik.
Czas blokady w minutach- Połączone z opcją wyżej. Pozwala określić jak długo po wyjściu z edycji grafiku, jest on jeszcze zablokowany.
Pozwalaj na dodanie kolejnego grafiku na ten sam okres. - funkcja, która umożliwi ułożenie kilku grafików dla 1 oddziału. Uwaga po jej uruchomieniu kilka opcji systemu nie działa poprawnie (etatyzacja, absencje w różnych grafikach).
Instytucja kultury- Wyłącza sprawdzanie co 4 niedzieli wolnej.
Zezwól na usuwanie grafików, które nie są puste — możliwość usuwania grafików zawierających zmiany w grafiku planowanym lub blokada przed przypadkowym usunięciem przez kierownika grafiku w wersji roboczej.
Godziny zmian (określ godziny zmian) - po zaznaczeniu tej opcji istnieje możliwość zdefiniowania stałych zmian i dodawania ich do grafiku skrótem klawiszowym (cyfra lub litera) wszystkim pracownikom z tej samej brygady lub pojedynczym pracownikom w grafiku.
Ukryj działy- wyłącza konieczność wyboru działu, dla którego tworzymy grafiki. System wie jakie działy występują w oddziale, dla którego tworzony jest grafik.
Ukryj stanowiska- wyłącza konieczność wyboru stanowisk dla oddziału, dla którego tworzymy grafik. System wie jakie stanowiska występują w oddziale, dla którego tworzony jest grafik.
Zapis godzinowy w grafiku- podsumowanie godzin pod nazwiskami pracowników w edytowanym grafiku, zostanie przedstawione w formacie Godziny: minuty (np. 8:15), zamiast obecnego zapisu wartości godzin (np. 8,25h).
Grafik — możliwa granulacja (np. 15/30/60)- układanie grafika z granulacją inną niż podana będzie powodować błąd (zmiana na czerwono), dla granulacji 15 poprawne wartości to: 8:00, 8:15, 8:30 itd...
Ustawienia Grafików:
Włącz globalne ustawienia grafika- po wybraniu tej opcji, z zakładki Ustawienia tworzonych jak i edytowanych grafików zniknie możliwość ustalania poniższych informacji. Wprowadzone niżej dane będą obowiązywać globalnie, dla każdego tworzonego grafiku.
Godziny nocne- określ zakres godzin, który ma system rozpoznawać jako godziny nocne
czas trwania bezpłatnej przerwy [min]- długość bezpłatnej przerwy dla pracowników na umowach o pracę.
Zasady Kodeksu pracy- sprawdzanie i wykazywanie błędów w grafiku, łamiących zasady kodeksu pracy.
Plan obsady - domyślna jednostka czasu — Określ czas rozpoczynania i kończenia zmian:
60 min – zawsze o równej godzinie (np.: 8:00, 14:00)
30 min – o równej godzinie lub w połowie godziny (np.: 8:00, 10:30)
15 min – o równej godzinie, w połowie godziny lub w ćwierci godziny (np.: 8:00, 11:30, 14:45)Pracodawca objęty skutkami epidemii- Skrócony do 8 godzin odpoczynek dobowy i do 32 godzin odpoczynek tygodniowy.
Dla pracowników pracujących w oparciu o umowę zlecenie — max. n. dni pod rząd- możliwość określenia ilości maksymalnej ilości dni pod rząd, które można zaplanować dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie oraz outsourcing.
Edycja planu- opcja powiązana z powyższą. Po uruchomieniu, godziny w zakładce "Grafik planowany" w edytowanym opublikowanym grafiku, będą mogły być edytowane.
Niedobory- W grafiku wykonanym pojawi się opcja automatycznego wyszukania pracownika na miejsce, gdzie istnieją niedobory względem zapotrzebowania określonego w planie obsady. Konieczne jest stworzenie zapotrzebowania na pracę w planie obsady na grafiku.
Przycisk informuj- W Grafiku dziennym pojawi się przycisk "Opublikuj i poinformuj" który powoduje zapisanie i wysłanie powiadomienia mailowego do pracowników o nowej wersji grafiku.
Sekcja: Moduł Zamykanie dni i miesięcy
Zamykanie dni i miesiąca- Możliwość zamykania dni przez administratorów oddziału oraz administratorów wspierających, tak aby administratorzy mieli na bieżąco informację, które dni są już poprawnie wprowadzone. Na karcie ewidencji czasu pracy wykonanie pojawi się tylko dla zamkniętych dni. Możliwość ponownego otwarcia zamkniętego dnia będą miały tylko osoby o uprawnieniach Administrator oraz Administrator oddziału.
Informuj o niezamkniętych dniach — Aby ta funkcjonalność działała kiedy jest włączona możliwość zamykania dni oraz miesiąca. W przypadku niezamkniętych dni, po zalogowaniu wyświetla się popup z informacją na czerwono.
Korekta RCP podczas zamykania dni — nad dniami w grafiku pokażą się kłódki, które umożliwią zamknięcie dnia oraz zbiorczą edycję zarejestrowanego czasu i przeniesienie go na GRAFIK WYKONANY
UWAGA : funkcja nie obsługuje zmian nocnych !!!
Sprawdzaj, czy istnieje RCP na dzień — zamykanie dni — Wymaga uruchomionej opcji zamykania dni. Przy próbie zamknięcia dnia, w którym brakuje wpisu RCP u pracownika, który miał zaplanowaną pracę, pojawi się o tym informacja ostrzegawcza.
Sekcja: Ustawienia generatora grafiku
Stałe zmiany w grafikach- Podczas edycji grafiku w zakładce Plan obsady pojawi się opcja umożliwiająca określić stałe zmiany, które mają być wykorzystywane przez generator.
Plan obsady — ukryj kolumnę z dodatkowymi pracownikami — opcja pozwala na ukrycie kolumny "dodatkowi pracownicy" w zakładce Plan Obsady w grafiku
Generuj grafik zgodnie z wybraną granulacją- generator grafików będzie używać zadanej granulacji, dla 15 możliwe wartości to np.: 8:00, 8:15, 8:30, 8:45 itd...
Sekcja: Moduł struktura
Definiuj długość bezpłatnej przerwy w ustawieniach lokalizacji — Długość bezpłatnej przerwy będzie ustawiana z poziomu ustawień lokalizacji. Wpisana tam wartość nadpisuje ustawienia grafiku oraz globalne ustawienia grafiku.
Etatyzacja grafiku- w ustawieniach każdego z oddziałów pojawi się możliwość wprowadzenia etatyzacji. Zgodnie z nią będzie wyliczona maksymalna ilość godzin pracy, którą będzie można zaplanować każdego miesiąca w grafiku. Przekroczenie tego limitu, uniemożliwi opublikowanie takiego grafiku i da możliwość złożenia wniosku o jej zwiększenie do przełożonego.
Włącz budżety dla grafików — uruchamia funkcję, która pozwala określić dla każdego oddziału budżet na grafik (w zakładce Struktura), przez co system nie pozwoli na przekroczenie ustalonej wartości w danym miesiącu.
Limit godzin ponadwymiarowych z ilości tygodni w okresie rozliczeniowym- wprowadza ograniczenie w ilości godzin ponadwymiarowych, które można zaplanować dla pracownika. Limit można określić w punkcie niżej. Za każdy tydzień w miesiącu system odejmuje 1h od normy tygodniowej.
Limit godzin ponadwymiarowych (dla zera pobiera wartość z umowy) - Pozycja powiązana z funkcją wyżej. Wartość powyżej zera określa limit godzin ponadwymiarowych dla każdego z pracowników na niepełnym etacie, pozostawienie zera w tej pozycji spowoduje pobranie limitu zgodnie z zapisami na umowie pracownika.
Import pasków płacowych- Możliwość wysyłki pasków płacowych do pracowników przez Administratora. Opcja wraz z przykładowym plikiem do importu, dostępna po wybraniu trzech kropek w prawym górnym rogu strony.
Oznaczenie dni w raportach- pozwala określić, jaki skrót ma być wyświetlany w raportach, w przypadku wystąpienia danego typu dnia u pracownika
Puste listy obecności dla zleceniowców- pobierając Listę obecności z zakładki Pracownicy, dla osób zatrudnionych na umowach zlecenie, listy nie będą zawierać wartości godzin zaplanowanych w grafiku za wybrany okres.
Limit nadgodzin rocznych — Po wprowadzeniu wartości większej niż zero, system zacznie sprawdzać, czy w wykonaniu nie została dodana większa niż ta wartość, ilość nadgodzin dla pracownika. W takim wypadku nie będzie można ich zapisać.
Blokowanie grafików
Włącz blokowanie grafików pierwszego dnia następnego miesiąca- Możliwość określenia dnia i godziny, w którym mają zostać zablokowane do edycji grafiki.
Sekcja: Moduł automatycznej integracji z systemem kadrowym
Moduł mapowania dni w planie obsady — Aby funkcjonalność prawidłowo działała należy skontaktować się z działem technicznym. Dział techniczny musi skonfigurować odpowiednio środowisko.
Ustawienia integracji z danymi sprzedaży- miejsce na wprowadzenie indywidualnego kodu, który umożliwi import danych sprzedaży. (opcja)
Blokada edycji struktury — Wyłącza możliwość edycji struktury organizacji. Opcja zalecana do włączenia, gdy dane dotyczące firmy są pobierane automatycznie poprzez integrację.
Przedłuż zwolnionemu pracownikowi ostatni oddział — funkcja pozwala znaleźć osoby zwolnione z oddziału po okresie zakończenia umowy
Dodanie pracownika z tą samą nazwą użytkownika nie powoduje błędu — ustawienie indywidualnej integracji z systemem kadrowo — płacowym klienta (opcja dodatkowo płatna)
Ładuj dane sprzedażowe po MPK, a nie Nazwie oddziału — podczas ładowania danych sprzedażowych brane jest pod uwagę MPK (do zdefiniowania w ustawieniach oddziału)
Włącz moduł zarzadzania danymi — opcja dla zaawansowanych użytkowników działu technicznego - uaktywnia w menu [...] moduł "ZARZĄDZAJ DANYMI" dla systemu Teta.
Wyłącz z integracji REST: Telefon, Mail oraz kolejność — opcja dla zaawansowanych użytkowników działu technicznego - wyklucza z integracji za pomocą intefrjsu REST API integrację telefonu, adresu email oraz kolejność w grafiku.
Dodatkowe style — opcja dla zaawansowanych użytkowników działu technicznego - pozwala na zastosowanie dodatkowych arkuszy stylów CSS w systemie.
Zablokuj publikację grafiku
W tej chwili administrator może dodatkowo określić jak ma się zachować system względem użytkownika na grafiku planowanym i wykonanym, jeżeli zostanie naruszona, którakolwiek z zasad wymienionych poniżej.
Dostępne opcje:
Wyłącz - powoduje wyłączenie wszystkich monitów na obu zakładkach grafiku.
Info - powoduje, że w przypadku naruszenia zasady system podświetla godziny na niebiesko i pokazuje odpowiedni komunikat.
Ostrzeżenie - powoduje, że w przypadku naruszenia zasady system podświetla godziny na żółto i pokazuje odpowiedni komunikat
Błąd - powoduje, że w przypadku naruszenia zasady system podświetla godziny na czerwono i pokazuje odpowiedni komunikat
Blokuj (opcja do wyboru tylko na grafiku wykonanym) powoduje, że w przypadku naruszenia zasady system podświetla godziny na czerwono i nie pozwala w ogóle zapisać takiej zmiany.
Odznaczenie checkbox w kółku przy danej zasadzie powoduje możliwość opublikowania grafiku PLANOWANEGO z błędem, ale z komunikatem i podświetleniem o tym błędzie. Nie dotyczy grafiku wykonanego, który ma swoją zasadę dotyczącą zapisania grafiku z błędem jako BLOKUJ
1. Sprawdzaj czy pracownik ma zapewnione 11 godzin przerwy między zmianami
2. Sprawdzaj czy pracownik ma zapewnione trzydzieści pięć godzin przerwy w tygodniu
Niestandardowo w planie
jeżeli zaznaczysz opcję WYŁĄCZ w ustawieniach NIESTANDARDOWO NA PLANIE i odznaczysz checkbox przy "Sprawdzaj czy pracownik..." system w ogóle niczego nie podświetli w przypadku naruszenia 11h odpoczynku i pozwoli opublikować grafik z błędem.
Niestandardowo w planie
jeżeli zaznaczysz opcję WYŁĄCZ w ustawieniach NIESTANDARDOWO NA PLANIE i włączysz checkbox przy "Sprawdzaj czy pracownik..." to system w ogóle niczego nie podświetli w przypadku naruszenia 11h odpoczynku, ale nie pozwoli opublikować grafiku z błędem.
Niestandardowo w wykonaniu
jeżeli zaznaczysz WYŁĄCZ - system w ogóle niczego nie podświetli w przypadku naruszenia 11h odpoczynku w grafiku WYKONANYM i pozwoli zapisać kierownikowi grafik.
Niestandardowo w wykonaniu
jeżeli zaznaczysz OSTRZEŻENIE- system podświetli zmianę na żółto w przypadku naruszenia 11h odpoczynku w grafiku WYKONANYM i pozwoli zapisać kierownikowi grafik.
Niestandardowo w wykonaniu
jeżeli zaznaczysz BŁĄD- system podświetli zmianę na czerwono w przypadku naruszenia 11h odpoczynku w grafiku WYKONANYM i pozwoli zapisać kierownikowi grafik.
Niestandardowo w wykonaniu
jeżeli zaznaczysz BLOKUJ- system podświetli zmianę na czerwono w przypadku naruszenia 11h odpoczynku w grafiku WYKONANYM i nie pozwoli ZAPISAĆ kierownikowi grafiku, dopóki błąd nie zostanie usunięty.
3. Włącz limit dni roboczych w wybranym okresie - zgodny z ilością dni roboczych dla danego miesiąca, bądź okresu rozliczeniowego.
Czy dopuszczasz, aby w grafiku planowanym ktoś zaplanował więcej dni niż przewidział kodeks pracy w przypadku tego okresu rozliczeniowego.
System liczy ilość dni wolnych porównując plan do wykonania, a więc w przypadku nadgodzin za które nie został oddany dzień wolny, ten komunikat będzie blokadą na planie do publikacji grafiku.
4. Włącz limit godzin dziennych dla pracowników z ograniczeniami- ustalany zgodnie z etatem pracownika (dla pełnego etatu, limit wynosi 7 godzin w ciągu doby)
Grafik planowany i wykonany
Czy dopuszczasz, aby osoba niepełnosprawna pracowała więcej godzin w planie lub wykonaniu niż wynika to z jej sztywnej normy czasu pracy: 8,7,6h? Nie dotyczy pracowników, którzy mają pozwolenie na pracę w nadgodzinach.
5. Włącz limit godzin tygodniowych dla pracowników z ograniczeniam ( ustaw zasadę działania na planie i wykonaniu )
Czy dopuszczasz, aby osoba niepełnosprawna pracowała więcej godzin w planie lub wykonaniu w tygodniu kodeksowym niż wynika to z jej sztywnej normy czasu pracy: norma wynikająca z wymiaru etatu x 5 dni.
Nie dotyczy pracowników, którzy mają pozwolenie na pracę w nadgodzinach.
6. Włącz limit godzin nocnych dla pracowników z ograniczeniami ( ustaw zasadę działania na planie i wykonaniu )
Czy dopuszczasz, aby osoba niepełnosprawna pracowała w godzinach nocnych? Nie dotyczy pracowników, którzy mają pozwolenie na pracę w nocy od lekarza orzecznika.
7. Włącz limit delegacji dla pracowników z ograniczeniami ( ustaw zasadę działania na planie i wykonaniu )
Czy dopuszczasz, aby osoba opiekująca się dzieckiem do lat 4 mogła mieć wprowadzoną na grafiku zmianę DELEGACJA ?
8. Włącz limit rozpoczęcia pracy tylko raz w ciągu dnia (ustaw zasadę działania na planie i wykonaniu )
Czy dopuszczasz, żeby ktoś naruszył dobę pracowniczą w planie ?
Czy dopuszczasz, żeby ktoś naruszył dobę pracowniczą w wykonaniu ?
9. Włącz limit pracy do trzech niedziel pod rząd
Czy dopuszczasz zaplanowanie pracy na więcej niż 3 niedziele pod rząd w planie ? Uwaga system sprawdza niedziele zarówno zaplanowane jak i wykonane w poprzednich okresach, ponieważ tak kontroluje to PIP!
Czy dopuszczasz zaplanowanie pracy na więcej niż 3 niedziele pod rząd w wykonaniu w ramach nadgodzin?
10. Sprawdzaj czy pracownik ma zapewnione ( ustaw zasadę działania na planie i wykonaniu) :
Czy dopuszczasz, aby pracownicy w Twojej firmie mieli zaplanowane lub wykonanie maksymalnie 2,3,5 dni pod rząd lub koniecznie 2 wolne weekendy?
Włącz limit dwóch dni roboczych pod rząd
Włącz limit trzech dni roboczych pod rząd
Włącz limit pięciu dni roboczych pod rząd
Sprawdzaj czy pracownik ma zapewnione dwa wolne weekendy w miesiącu ( ustawienia opcjonalne)
Max N dni pracy pod rząd dla pracownika na umowie zlecenie.
Włącz limit godzin pracy dla pracowników na umowie zlecenie
11. Włącz limit maksymalnej ilości godzin dziennie- wartość określana na umowie pracownika
12. Włącz limit minimalnej ilości godzin dziennie- wartość określana na umowie pracownika
Czy dopuszczasz, żeby pracownik miał zaplanowane lub wykonane w grafiku optymalnym mniej niż X h lub więcej niż Xh?
To ustawienie określane jest per pracownik lub per firma. Są takie osoby, które deklarują minimalną i maksymalną długość swojej zmiany ze względów ekonomicznych lub osobistych, np pracuję w systemie równoważnym i zawszę chcę pracować po 12h lub złożyłam wniosek do pracodawcy o indywidualny rozkład czasu pracy. Takie ustawienie wprowadzamy na umowie danego pracownika. Można również odgórnie ustawić te minimalne i maksymalne długości zmiany w ustawieniach subskrybcji dla całej firmy.
13. Sprawdzaj czy pracownik ma umowę w wybranym okresie
Jeżeli pracownikowi skończyła się umowa, a pracownik miał plan do końca miesiąca to jak ma zachować się system w przypadku tych godzin wystających poza zakres umowy ?
Moja konfiguracja testowa
Przy mojej konfiguracji system blokuje możliwość nanoszenia zmian w wykonaniu do czasu, aż kierownik nie usunie godzin spoza zakresu umowy.
Przy mojej konfiguracji mogę nadal edytować i zapisywać zmiany w planie.
14. Włącz limit godzin w okresie rozliczeniowym- limit ustalany zgodnie z okresem rozliczeniowym oraz wymiarem etatu pracownika. USTAWIENIE DOTYCZY TYLKO GRAFIKU PLANOWANEGO!
Limit ustalony dla grafiku planowanego, np: na kwartał to 512 godzin dla pełnego etatu. Jak system ma zachować dla planie kiedy zostanie on przekroczony ?
Na wykonaniu można zablokować w ogóle powstawanie nadgodzin.
16. Włącz limit maksymalnej długości zmiany
limit określony zgodnie z systemem czasu pracy, ustalonym na umowie pracownika. Możliwe ustawienie dla planu i wykonania.
Dla pracownika w systemie podstawowym limit to 8h, dla systemu równoważnego 12h. Co się ma wydarzyć w obu grafikach, kiedy te normy zostaną przekroczone np. w wykonaniu przepracuję 16h ?
17. Sprawdzaj czy godziny grafiku są zgodne z zadaną granulacją- powiązane z ustaloną granulacją w Ustawieniach subskrypcji.
Jeżeli na planie lub wykonaniu kierownik wstawi niepełne godziny np: 15:23 do 22:32, które są wyznaczone przez granulację ( 15,30,60 to co ma zrobić system ?
18. Sprawdzaj czy zmiany pracownik nachodzą na siebie (np: praca w dwóch oddziałach w tym samym czasie)
Co ma zrobić system, jeżeli w jednym dniu kierownik wprowadzi 2 zmiany 08:00-12:00 funkcja A i 11:00-16:00 funkcja B lub te same godziny pracy wystąpią u pracownika w różnych oddziałach w jednym dniu?
Godzina 12:00 pokrywa się w obu zmianach.
19. Ostrzegaj o nadgodzinach dobowych w wykonaniu
Co powinno się wydarzyć, jeżeli nadgodziny dobowe powstaną w wykonaniu ?
20. Praca w dzień, który planowo miał być wolny za sobotę lub niedzielę
Czy dopuszczasz publikację grafiku, gdy pracownikowi zostaną zaplanowane godziny pracy w dniu, oznaczonym jako dzień wolny za niedzielę lub święto ?
Jeżeli użytkownik wstawi godziny w dniu oznaczonym jako dzień wolny za niedzielę lub sobotę to system poinformuje go kolorem na planie, że taki plan jest niedopuszczalny.
Na wykonaniu jest to zabezpieczenie przed tym, że kierownik usunie oznaczenie W5 lub WN z wykonania i wstawi godziny pracy. Funkcja dotyczy tylko dni oznaczonych jako dni wolne za ..., nie dotyczy pracy w niedzielę, święta i soboty.
"Praca w dzień, który planowo miał być wolny za niedzielę lub święto"
21. Informuj o powstaniu dopracowań (plan lub wykonanie)
Czy dopuszczasz powstanie dopracowań w planowanie?
Czy dopuszczasz powstanie dopracowań w wykonaniu?
24. Sprawdzaj pracę w niedziele niehandlową (plan i wykonanie)
Czy dopuszczasz planowanie lub wykonywanie pracy w niedziele niehandlowe ? Powiadomienie sprawdza pracę TYLKO w niedziele niehandlowe.
25. Zaplanowano pracę w niedziele
Funkcja sprawdza zaplanowaną i wykonaną pracę zarówno niedziele handlowe jak i niehandlowe. powiązany z Sprawdzaj pracę w niedziele niehandlową (plan i wykonanie) Jeżeli planujesz pracę w niedziele handlowe to nie blokuj publikacji grafiku przy tej opcji.
26. Sprawdzaj pracę w święta
Czy dopuszczasz pracę w święta w grafiku planowanym lub wykonanym?
27. Zaplanowałeś pracę w dzień wolny- wyznacz inny dzień wolny (sobota, niedziela, święto)
Jeżeli kierownik zaplanuje pracę w sobotę, niedzielę lub święto to system podświetli mu komunikat:
"Zaplanowałeś pracę w dzień wolny- wyznacz inny dzień wolny", nie dotyczy zwykłych dni roboczych. Blokada tej opcji wykluczy możliwość udzielania WDW w grafiku wykonanym
Zaplanowałeś pracę w dzień wolny- wyznacz inny dzień wolny
28. Oddaj dzień wolny za pracę w dniu wolnym z tytułu wolnej soboty, niedzieli lub święta.
Jeżeli w grafiku planowanym pracownik miał wolną sobotę, wolną niedzielę, wolne święto lub dzień oznaczony jako dzień wolny za sobotę, niedzielę lub święto to na grafiku wykonanym w przypadku pracy w takim dniu powstanie konieczność udzielenia DNIA WOLNEGO ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM ale w dniu następującym po takim dniu, nigdy wstecz, ponieważ takie oznaczenie nie zostane w ogóle powiązane z tą pracą.
29. Pracownik w miesiącu poprzednim miał dopracowania. Zweryfikuj dostępność innych pracowników i zaplanuj godziny pracy innemu pracownikowi.
30. Niezgodne godziny pracy stażysty
Stażysta ma wprowadzone na swojej umowie godziny w których może świadczyć pracę. Jeżeli kierownik wprowadza czas pracy w innym zakresie niż określony w umowie, system podświetli błąd i zablokuję publikację grafiku.
31. Zbyt dużo godzin kompensaty w stosunku do nadgodzin.
Jeżeli w danym grafiku wystąpiły nadgodziny dobowe lub w całym okresie rozliczeniowym są jakieś nadgodziny średniotygodniowe to system uniemożliwi wstawienie kompensaty w wyższej wartości niż suma nadgodzin do skompensowania, aby nie narażać pracodawcy na straty finansowe.
Funkcja działa tyko na grafiku wykonanym, nie dopuszczamy możliwości kompensowania godzin w grafiku planowanym. System nie obsługuje kompensowania nadgodzin dobowych na przestrzeni okresu rozliczeniowego na wniosek pracownika.
32. Informuj o nadgodzinach średniotygodniowych w wykonaniu
System podświetli zmianę na ustawiony kolor, jeżeli w jakimś dniu powstaną nadgodziny średniotygodniowe. Nadgodziny dobowe mają oddzielne ustawienie.
33. Dodano kompensatę w dzień bez planu
34. Warunki sprawdzane przy zamykaniu dni
Oddaj dzień wolny za pracę w dniu wolnym
W planie jest więcej pracy niż w wykonaniu
Brak RCP na dzień zamykania dnia.
W dniu w którym pracownik odbiera wolne musi być praca.
Za mało zaplanowanych godzin w okresie rozliczeniowym.